Kilim Mobilya Modelleri Fiyat Listesi

Genç Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır

Genç Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

genc-odasi-renk-secimi-yesil

Genç odası renk seçimi yaparken pek çok kişi kararsız kalabilir. Evimizin göz bebekleri olan çocuklarımız bebeklik çağından çıkıp genç bir kız veya genç bir delikanlı olduklarında odalarının yeniden dekorasyon edilmesini isterler. Genç odası dekorasyonu için karar verdiğimizde aklımıza birçok soru takılır ve karar vermekte bazen zorlandığımız olur. İlk aklımıza gelen sorulardan biri de genç odası renk seçimi nasıl olmalıdır? Bu sorunuza yanıt bulacağınız yazımızda birçok detayı araştırdık ve en modern ve en konforlu bir genç odası için renk seçimlerini bir araya topladık. Genç odası için renk seçimini yaparken öncelikle çocuğumuzun zevklerini ve ilgi alanlarını dikkate alarak belirlemek en doğru kararlardan biri olacaktır. Çünkü çocuğumuz kendi odasında huzurlu ve mutlu olmak ister. Ayrıca eve davet edeceği arkadaşlarının da kendi odalarında ağırlamak istedikleri için genç odası rengi onlar için daha da fazla öneme sahip olur.

genc-odasi-renk-secimi-pembe-

Genç odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de çocuklarınızın ders çalışma alışkanlıklarını etkilememesidir. Onların konsantrasyonunu ve dikkatini dağıtacak karışık renklerden uzak durmalısınız. Ancak günümüz gençlerinin tercih ve zevklerinin çok sık değişebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle genç odasında kullanacağınız mobilyaları daha sade modellerden seçmeye özen gösterin. Daha sonra oda için kullanacağınız aksesuar ve tekstil ürünleriyle odayı renklendirmeniz en akıllıca kararlardan biri olur. Genç odası renk seçimi nasıl olmalıdır? Derseniz aşağıda size verdiğimiz renk alternatiflerini inceleyip, çocuğunuzun zevklerini ve ilgi alanlarını da düşünerek doğru bir tercih yapmanız gayet mümkün.

genc-odasi-renk-secimi-mor

• Kırmızı-Gri: Gri rengin sıcak tonlarından dekore ettiğiniz genç odanızı, kırmızı renkli aksesuarlar ve ev tekstil ürünleri ile süsleyebilirsiniz. Böylece gri rengin o nötürlüğü de bir nebze azalmış olacaktır. Bu iki rengi aynı mekânlarda kullanmak hem modern hem de havalı bir görünüm elde etmeniz için yeterlidir.

• Altın rengi ve Mavi: Özellikle hem kız hem de erkek çocuğunuz aynı odayı paylaşma zorundaysalar bu iki renk en doğru seçimlerden biridir. Mavi rengin doğal havası ve altın renginin yansıttığı parlaklık odaya apayrı bir hava katacaktır. Gri ve altın rengini kullandığınızda diğer eşyaların renk seçimlerinde yumuşak geçişler yapmakta önemli bir noktadır.

genc-odasi-renk-secimi-

• Yeşil-Pembe: Genellikle genç kız odaları tercih edilen pembe rengini yeşilin tonları ile birlikte kullanıp farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Pembe rengin o koyu havasını yeşilin yansıttığı tazelikle bir araya getirdiğinizde hem ferah hem de modern bir genç odası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

• Pembe-Türkuaz: Yine genç kız odaları için kullanabileceğiniz türkuaz ve pembe uyumu ile güçlü bir odaya sahip olmak mümkün. Özellikle kendini cesur hisseden genç kızlar bu iki rengi tercih ederek farklı ve modern bir genç odası dekorasyonu elde ederler.

• Yeşil-Gri: Hem genç kız hem de erkek genç odaları için ideal renklerden olan gri ve yeşil tonları modern bir genç odası için en uyumlu renklerden kabul edilmektedir. Burada kullanacağınız yeşil rengin parlak tonlarda olmasına dikkat ederseniz grinin o mat hali biraz canlanmış olur.

genc-odasi-renk-secimi-mavi-beyaz-

• Turuncu ve Kahverengi: Eğer genç odası dekorasyonu için kahve tonlarını tercih etmek istiyorsanız, odanın karanlık görünümünü turuncunun sıcak tonlarını kullanarak kırabilirsiniz. Özellikle genç odasında kullanacağınız perdeleri, duvar kâğıdını veya diğer aksesuarları turuncu renk tonlarında seçmelisiniz.

Böylece odanız daha enerjik bir atmosfere sahip olur. Genç odası renk seçimi nasıl olmalıdır? Sorusuna verdiğimiz bu öneriler dışında kızınız ve oğlunuzla birlikte farklı renkleri de kullanmanız mümkün. Örneğin, çocuklarınızın tuttuğu takımın renkleri, sevdikleri televizyon karakterleri veya ilgilendikleri diğer alanları kapsayan renkleri belirleyip onların isteklerini yerine getirebilirsiniz.

genc-odasi-renk-secimi

Genç Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır Resimleri

 

genc-odasi-renk-secimi-pembegenc-odasi-renk-secimi-mavi-beyazgenc-odasi-renk-secimi-mor-genc-odasi-renk-secimi-grigenc-odasi-renk-secimi-nasil-olmaligenc-odasi-renk-secimi-gri-genc-odasi-renk-secimi-nasil-olmali-genc-odasi-renk-secimi-kirmizigenc-odasi-renk-secimi-nasil-olmalidirgenc-odasi-renk-secimi-kirmizi-genc-odasi-renk-secimi-mavi

link 2301genc-odasi-renk-secimi-mavi-genc-odasi-renk-secimi-nasil-olmali-pembe

Kategori: Genç Odaları

Mobilya Modelleri

kilim mobilyalarla yeni nesi mobilya dekorasyon ile karşınızda mobilya modelleri ile karşınızda

Yukarı