Kilim Mobilya Modelleri Fiyat Listesi

Oturma Gruplarında Orta Sehpalar Kullanışlı mı?

Oturma Gruplarında Orta Sehpalar Kullanışlı mı?

Oturma-Grupları-Orta-Sehbalar

Hızlı temposuna ayak uydurmak durumunda kaldığımız günlük hayatın akıntısında sürüklenirken evlerimizi değil oturmak, yemek yemek için bile kullanamaz hale geldik. Artık evler çalışan insanlar için maalesef  geceleri uyumaya gelip sabahları çıkılan bir otel mahiyetinde. Durum böyleyken evlerde kullanılan mobilyalar da günlük hayatın ve bireylerin içinde bulunduğu hızlı tempoya ayak uydurmak durumunda kalıyor. Çalışan kadın nüfusun daha az olduğu dönemlerde bireylerin evlerinde geçirdikleri vakit daha fazla olup bireyler sevdikleriyle evlerinde toplanmayı daha sık tercih ediyorlardı. Bu tarz toplantılar sırasında eğer bir yemek daveti verilmiyorsa yapılan yiyecekleri sergilemek açısından orta sehpalar vazgeçilmez konumundaydı. Sadece yapılanları sergilemek değil ayrıca servisi de kolaylaştıran orta sehpalar, misafirlerin konforsuz sandalyeler yerine rahat kanepelerde ağırlanmasını sağlıyordu.

Ancak günümüz yaşantısında bu tarz davetlere pek vakit kalmadığından işleve göre mobilya seçimini yapmak gerekiyor. Kalıplaşmış salon takımları olarak zihnimize kazınan iki kanepe, iki berjer, bir orta, iki yan sehpa ve bir de zigon sehpadan oluşan alışveriş listemizi evimizin ihtiyacına uygun şekilde değiştirmeliyiz. Bu anlamda bize yardımcı olabilecek mobilyalardan birisi geniş puflar. Eğer köşe kanepe kullanmayı düşünüyorsanız bu kanepeye ek olarak aynı genişlikte satın alabileceğiniz veya özel olarak yaptırabileceğiniz puflar la dilediğiniz zaman kanepenizi genişleterek uzanabileceğiniz konforlu alanlar oluşturabilir, dilediğiniz zaman ise orta sehpa niyetine kullanabilirsiniz. Ayrıca birbirinden ayrılabilen parçalardan oluşan köşe kanepeler sayesinde salonunuzun dekorasyonunu dilediğiniz zaman değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Bunların yanı sıra köşelerde duran sabit yan sehpalar yerine taşınması kolay koltuğun içine uzanan servis sehpalarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde tasarlanan bir mekanda daha çok fonksiyonellik göz önünde bulundurulmuş olacaktır ancak tasarımdan ödün vermemek adına seçeceğiniz elemanları özel tasarım ürünleri olarak seçmenizi öneririz.               

Bu şekilde günümüz koşullarında oldukça seyrek bir şekilde amacına yönelik hizmet sunan orta sehpaların temizlik sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz. Orta sehpaların üzerinde kullanılan onca aksesuarı toz yuvası olmaktan kurtararak kütüphanelerinizin içine veya evinizde uygun bulduğunuz farklı köşelere konumlandırabilirsiniz. Bu tarz orta sehpalara nazaran kanepeniz de otururken ayaklarınızı uzatabileceğiniz yumuşak yüzeyler, çalışan bireyler için çok daha kullanışlı bir dekorasyon elemanı olabilir.

Mobilya Modelleri

kilim mobilyalarla yeni nesi mobilya dekorasyon ile karşınızda mobilya modelleri ile karşınızda

Yukarı